MANİSA, SARUHANLI, AKHİSAR, KIRKAĞAÇ, SOMA, TURGUTLU, AHMETLİ, SALİHLİ VE DİĞER TÜM MANİSA İLÇELERİ İLAÇLAMA SERVİSİ

Kırkayak İlaçlama

Nemli topraklarda yaşamlarını sürdüren kırkayak; beslenmesini her türlü küçük haşere ve taze bitkilerin yapraklarını yiyerek beslenir. Hem etçil hem de otçul bir canlıdır. Kırkayak adında anlaşılacağı üzeri bedeninde bulunan kırk adet ayaktan almaktadır. Vücutları boğumlardan oluşmaktadır. Yağışın olduğu bölgelerde çok daha sık görülürler. Vücudundaki her bir boğumda bir çift ayak bulunur. Genç olan ile yaşlı olanı ayırt etmek için yapısında bulunan boğumlara bakabilirsiniz. Çünkü her deri değiştirmesinde de bedeninde 1 halka artar. Yaşamları boyunca birkaç kez deri değiştirirler.
Kırkayak böceği ot yiyerek yaşar. Çürümüş yaprakları ve taze bitkiler yemeyi sever. Kırkayak böceği çiçek saksılarında çok sık görülen canlılardır. Ev içinde beslediğimiz çiçeklerin diplerini ve yapraklarını yiyerek canlının ölmesine neden oldukları için oldukça zararlıdırlar. Diledikleri her bölgede gezinmeleri de çok sayıda mikrop taşıdıkları anlamına gelir. Bu nedenle kırkayak ilaçlama yapılması gerekmektedir.
Hayvan ve insan dışkıları üzerinde de gezinir bu nedenle yaşam ortamlarınızda bu canlılar ile karşılaşmanız durumundailaçlama firmaları ile irtibata geçerek kırkayak ilaçlama hakkında bilgi alınmalı ve ilaçlama yaptırılmalıdır.
Kırkayak haşeresinin 7000 farklı türü bulunmaktadır. Ilık ve sıcak ortamları severler. Eğer kırkayak tropikal bölgede yaşıyorsa çok daha hızlı çoğalır. Kırkayaklar yumurtlama yaparak çoğalırlar. Dişi kırkayak yumurtalarını toprağa saklar ve 12–15 gün içerisinde kırkayakların yumurtaları çatlar, yavru yumurtadan çıkar. Yavrular ortaya çıkana kadar dişi kırkayak kesinlikle yuvayı terk etmez ama yavruların beslenmesi için erkek kırkayak avlanarak ya da getirdiği besinler ile anne kırkayağı besler.
Kırkayaklar ilaçlama işleminde çok dikkat edilmesi, sıvı ilaçla ilaçlama yapılması ve profesyonel bir ilaçlama şirketi ne bu işlemin periyodik olarak yaptırılması gerekmektedir. İlaçlama yapmak ciddi bir konudur merdiven altı adlandırılan böcek ilaçlama şirketlerinden uzak durulmalı mutlaka deneyimli şirketlerden destek alınmalıdır. 

Profesyonel, Kurumsal ve Kaliteli Hizmet'in Adı Temizeller İlaçlama

Hemen Arayın Kampanyalı Fiyatlarımızdan Yararlanın. Bakanlık Tarafından Onaylı Ev İlaçlama Firması Olarak Garantili %100 Çözüm Sunuyoruz. Haşere İlaçlama. Böcek İlaçlama Fiyatları. Hizmetler: Pire İlaçlama, Hamam Böceği İlaçlama, Fare İlaçlama, Bit İlaçlama.

TÜM REFERANSLARIMIZ

ALO İLAÇLAMA ÇAĞRI MERKEZİMİZ'İ HEMEN ARAYIN

0506 4845295 0506 484 52 95

DETAYLI İLETİŞİM

MANİSA İLAÇLAMA © 2017 TÜM HAKLARI SAKLIDIR. 0506 4845295
1.anafartalar mah.1506 sok 22/A
Şehzadeler / Manisa 0506 484 52 95